Lisek Ibisek 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 spotkanie z Liskiem Ibiskiem przybliży dzieciom z klas drugich pojęcie rehabilitacji, barier architektonicznych i sportu. Tematy nawiązują do filmów edukacyjnych „Lisek Ibisek na ekranie”, który w swoich spotkaniach z dziećmi z niepełnosprawnościami pokazuje to, z czym się borykają i przede wszystkim, jak sobie z tym radzą. Uwrażliwia, buduje i uczy pozytywnej postawy wobec siebie i innych. Przygotowane zostały filmy video z udziałem Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, którzy udowadniają, że sport można uprawiać i odnosić sukcesy nawet na wózku inwalidzkim.  

Tematy realizowanych zajęć w bieżącym roku szkolnym:

 

  • Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa.
  • My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne.
  • Pasja dla każdego, znaczy coś innego, czyli sport osób z niepełnosprawnością.

Pasja dla każdego znaczy coś innego, czyli sport osób z niepełnosprawnością

W kwietniu i maju uczniowie klas 2a oraz 2b w ramach realizacji projektu Lisek Ibisek  uczestniczyli w  zajęciach dotyczących sportowców z niepełnosprawnościami. Obejrzeli film edukacyjny o dziedzinach sportu w których aktywny udział biorą osoby niepełnosprawne osiągając przy tym duże sukcesy. Następnie w grupach wykonywali ćwiczenie: „Odbije mnie” oraz w grupach wykonali plakaty na temat „Kibicuję i promuję” promujący sport wśród osób niepełnosprawnych. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazje na rozmowę o szacunku do osób z niepełnosprawnościami. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, iż mimo tego, że się różnimy mamy inne możliwości to nadal możemy robić wiele rzeczy wspólnie atmosferze przyjaźni i szacunku.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj