Lisek Ibisek 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 spotkanie z Liskiem Ibiskiem przybliży dzieciom z klas drugich pojęcie rehabilitacji, barier architektonicznych i sportu. Tematy nawiązują do filmów edukacyjnych „Lisek Ibisek na ekranie”, który w swoich spotkaniach z dziećmi z niepełnosprawnościami pokazuje to, z czym się borykają i przede wszystkim, jak sobie z tym radzą. Uwrażliwia, buduje i uczy pozytywnej postawy wobec siebie i innych. Przygotowane zostały filmy video z udziałem Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, którzy udowadniają, że sport można uprawiać i odnosić sukcesy nawet na wózku inwalidzkim.  

Tematy realizowanych zajęć w bieżącym roku szkolnym:

 

  • Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa.
  • My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne.
  • Pasja dla każdego, znaczy coś innego, czyli sport osób z niepełnosprawnością.

Czym jest rehabilitacja ruchowa?

W styczniu uczniowie klasy 2f wzięli udział w projekcie "Lisek Lisek". Tym razem zapoznaliśmy się z tematem rehabilitacji ruchowej. Dzięki obejrzanemu filmowi przekonaliśmy się jak ważny jest ruch dla naszego ciała. Dowiedzieliśmy się kim jest rehabilitant, na czym polega rehabilitacja ruchowa i kto może w niej uczestniczyć. Dzięki tym zabiegom można wrócić do sprawności, rozwinąć osłabione z różnych przyczyn partie organizmu oraz wzmocnić te partie, które mamy sprawne. Następnie uczniowie sami spróbowali kilku ćwiczeń. Ćwiczyli równowagę i siłę na piłkach oraz wykonali sobie nawzajem masażyki pleców do treści zabawnych wierszyków. Na podsumowanie uznaliśmy, że rehabilitacja ruchowa jest bardzo ważna, szczególnie dla kogoś po urazie albo po wypadku. Dzięki temu może wrócić do pełnej sprawności albo chociaż w pewnym stopniu radzić sobie samodzielnie w życiu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj