Lisek Ibisek 2023/2024

Każdy jest wyjątkowy, czyli czym jest zespół Downa

W październiku uczniowie klasy 2d zrealizowali zajęcia „Każdy jest wyjątkowy, czyli czym jest zespół Downa”. Uczniowie na podstawie wysłuchanego opowiadania autorstwa Anny Rosiak – Walczak poznali dziewczynkę, która była bardzo wyjątkowa, jej wyjątkowość polegała na posiadaniu dodatkowego chromosomu- chromosomu miłości, dzięki któremu bardzo lubiła się przytulać .Opowiadanie uczy dzieci, że najważniejsze jest to, aby czuły się dobrze same ze sobą. Lisek opowiada dzieciom, czym jest tolerancja i akceptacja innych.

 Podczas zajęć uczniowie kształtowali w sobie pozytywną postawę wobec innych osób, otwartość oraz akceptację i empatię. Następnie zrealizowali zaplanowane zadania, które pomogły im zrozumieć czym jest np. problem z koncentracją. Na zakończenie powstała praca klasowa, przypominająca o wyjątkowości każdego ucznia, która została udekorowana pięknymi liskami.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj