Zagadka trzecia, czyli wstyd!

Uczniowie klasy 2c kolejny raz przenieśli się do świata wyobraźni, wysłuchując kolejnego rozdziału „Zagadka trzecia, czyli wstyd” książki pt „Detektyw Pozytywka”.

Tym razem problem dotyczył osoby dorosłej, a mianowicie mieszkanki kamienicy – pani Majewskiej, która martwiła się tym, że w domu będzie pracowało dwóch detektywów, a żaden z nich nie jest w stanie dojść kto zrobił jej wazon na balkonie. Martwiak postanowił wszcząć śledztwo w tej sprawie, a pan Pozytywka orzekł, że wszystkiemu winny jest po prostu mróz i niska temperatura.

Podczas zajęć dzieci zastanawiały się nad rozwikłaniem kolejnej zagadki, dotyczącej agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. To zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale uczniowie klasy 2c rozwiązali zagadkę.

Uczniowie wraz z nauczycielem rozmawiali na temat wpływu czynników pogodowych na przedmioty znajdujące się na dworze.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj