Insta.Ling

Od września 2017 uczniowie naszej szkoły mogą doskonalić znajomość słownictwa z języków obcych za pomocą aplikacji do nauki słówek Insta.Ling. W pierwszym roku pracy z tym programem był to tylko język angielski, a obecnie także język hiszpański i  niemiecki.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Staje się on coraz bardziej popularnym i skutecznym narzędziem pracy wielu uczniów i nauczycieli. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników. Co tydzień nauczyciel wprowadza do systemu 20 nowych słówek (przerabianych na lekcjach), a każdy uczeń minimum 5 razy w tygodniu loguje się i rozwiązuje zadanie polegające na wpisaniu do zdania słówka na podstawie polskiego odpowiednika. Na początku sprawia im to trochę problemów zwłaszcza z zapamiętaniem, że muszą wykonać swoją codzienną sesję, ale potem chętnie pracują i bardzo to lubią. Po każdym tygodniu uczeń otrzymuje ocenę (jest to ocena za systematyczność), a następnie z ocen tygodniowych wystawiana jest ocena miesięczna, którą nauczyciel wpisuje do dziennika w rubryce aktywność.

Uczniowie chętnie pracują z Instalingiem. Jest to również szansa dla słabych uczniów na zdobycie co miesiąc dobrej oceny i duża pomoc w opanowaniu poznawanego słownictwa.

Wszyscy nauczyciele, którzy spełnią warunki podane na początku semestru, otrzymują certyfikaty potwierdzające umiejętność wykorzystania Insta.Ling w nauczaniu języków i uczestnictwo w danej Edycji Programu. Również szkoły, w których co najmniej dwóch nauczycieli uczestniczy w Programie, mogą otrzymać certyfikat.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://instaling.pl

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj