Zagadka pierwsza, czyli gdzie są moje skarpetki w delfiny?

Uczniowie klasy 2c poznali bohatera książki: Detektywa Pozytywkę wysłuchując zagadki pierwszej dotyczącej śledztwa odnośnie zaginionych skarpetek.

Detektyw Pozytywka prowadzi własną agencję detektywistyczną, która ma swoją siedzibę na poddaszu kamienicy. Jest to pomieszczenie małych rozmiarów i skromnym wyposażeniem. Agencja nosi nazwę „Różowe okulary”. Klientami detektywa są zazwyczaj dzieci – któregoś dnia zgłasza się dziewczynka Zuzia, która nie może znaleźć swoich ulubionych skarpetek. Pozytywce udaje się pomóc Zuzi – skarpetki odnajdują się w suszarni.

Drugoklasiści za pomocą wyobraźni i logicznego myślenia rozwiązali zagadkę dotyczącą zaginionych skarpet Zuzi. Podczas zajęć innowacji została przeprowadzona pogadanka nt. zachowania bohaterów książki, odpowiedzialności dzieci za posiadane rzeczy oraz pomocy rodzicom w obowiązkach domowych. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne dotyczące omawianego rozdziału.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj