Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Organizatorem Konkursu była Fundacja Akademia Młodych Odkrywców.

Głównym celem Konkursu było rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany był do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Formuła testu również nastawiona była na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Podczas zajęć przygotowujących do konkursu dzieci mogły poznać nie tylko ciekawe doświadczenia, ale też brać czynny udział w ich przeprowadzeniu.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.swietlik.edu.pl

 

 

 

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj