Zagadka druga czyli gdzie jest piasek?

Podczas kolejnej lekcji innowacji dzieci wysłuchały kolejnego rozdziału „Zagadka druga, gdzie jest piasek? ”książki pt. „Detektyw Pozytywka”.

Biznes Pozytywki był ostatnio mało dochodowy, a ponadto okazało się, że w piwnicy tej samej kamienicy ma powstać konkurencyjna Agencja Detektywistyczna, prowadzona przez dość ponurego jegomościa – pana Martwiaka. Tymczasem detektywa odwiedziła Asia, bardzo zmartwiona faktem, że ktoś ukradł cały piasek z piaskownicy. Okazało się, że za wszystkim stał właśnie pan Martwiak – Pozytywka namówił go do zwrotu całego piasku.

Tym razem uczniowie klasy 2c zmierzyli się z rozwiązaniem zagadki zaginionego piasku, dzięki ich uważności udało im się ją doskonale rozwiązać. W trakcie trwania tej lekcji dzieci zastanawiały się nad konsekwencjami nieodpowiedniego zachowania jednego z bohaterów książki Pana Martwiaka. Ponadto, uczniowie rozmawiali z nauczycielem na temat sytuacji przywłaszczenia sobie czyjejś własności i skutkami takiego zachowania w prawdziwym życiu.  Pod koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące omawianego rozdziału.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj