eTwinning - język hiszpański - 2021/2022

Hacer amigos

Projekt eTwinning „Hacer amigos” zakłada poznanie zwyczajów i życia codziennego naszych kolegów z Niemiec i z Francji. Uczniowie klasy VII C i VII B także, będą  opisywać elementy świata i swojej rzeczywistość w języku hiszpańskim.

Za nami już pierwsze zadanie – stworzenie chmury wyrazowej z skojarzeniami z naszym regionem oraz krajem.

Uczennice klasy 7c zrobiły prezentacje o naszej szkole i zaprezentowały system edukacyjny w Polsce. Następnie stworzyliśmy rebusy z słownictwem związanym z szkołą.

Wspólnie z kolegami z Niemiec zrobiliśmy prezentacje ”quien es quien”. Następnie w klasie wspólnie graliśmy w tą zabawę, powtarzając słownictwo z opisywania osób.