OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY KAMELEON

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Kameleon" skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Projekt powstał w oparciu o realizację podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej oraz podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Głównym celem projektu jest przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany szkolnej sali poprzez zachęcenie nauczycieli do realizowania podstawy programowej na łonie natury, pamiętając o tym, że "natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się".

Pośród dwunastu propozycji projektowych między innymi takich jak : „Piknik z książka”, „Angielski outside”, „Matematyka pod drzewem”. które mają zainspirować do przeprowadzania zajęć edukacyjnych w trochę mniej standardowej formie. Istotą projektu jest bowiem zamiana szkolnych ławek na las, łąkę, ogród czy park. Przy każdym zadaniu znajduję się przykładowa forma realizacji treści nauczania, którą  nauczyciel może rozbudować i ulepszyć  wraz ze swoimi uczniami. Życzymy miłej nauki przez zabawę!

Matematyka pod drzewem

W tym roku szkolnym klasy trzecie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym KAMELEON. Celem projektu jest przeniesienie nauki poza ściany szkolnej sali poprzez realizowanie zadań na łonie natury.
Klasa 3b zrealizowała zadanie pt. „Matematyka pod drzewem” - zadanie polegało na zabawach z miarą, dzięki czemu odkrywaliśmy praktyczną stronę matematyki. Pracując w małych grupach mieliśmy okazję mierzyć liście, trawy, krzewy, małe drzewka, kwiaty, patyczki oraz wiele innych przedmiotów w naszym otoczeniu. Dzięki temu doświadczeniu zrozumieliśmy, jak matematyka może być stosowana w praktyce. Poznawaliśmy różne jednostki miar, ćwiczyliśmy precyzję i dokładność w pomiarach oraz analizowaliśmy wyniki. Podczas wykonywania zadań towarzyszyła nam sylwetka kameleona.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj