"AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

W roku szkolnym 2017/ 2018 klasy pierwsze wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym- „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 Program ten wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

W ramach programu dzieci, rodzice oraz nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat medialny nad programem sprawuje portal miastodzieci.pl.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności.

W styczniu pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, będącym podsumowaniem przeprowadzonych zajęć.

W ramach uczestnictwa w programie Szkoła uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Więcej informacji o programie na stronie:

 https://akademiapuchatka.pl

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA scan

 

 

"AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" - 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 podobnie jak rok wcześniej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

W Programie każdego roku uczestniczy około 200 000 dzieci i niemal 13000 nauczycieli z prawie 8 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział blisko 2 miliony uczniów. Program ten obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie.

W ramach programu uczniowie oraz nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który wśród uczniów budził wiele emocji. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka". 

W styczniu pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, będącym podsumowaniem przeprowadzonych zajęć.

W ramach uczestnictwa w programie nasz szkoła uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej:

https://akademiapuchatka.pl/

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj