"Wiem, czuję, pomagam" 2021/2022

W bieżącym roku szkolnym klasy trzecie realizują projekt: „Wiem, czuję, pomagam”. Udamy się w podróż przez ważne wartości poprzez realizacje scenariuszy zajęć, z których każdy promuje określone wartości i postawy, tj. szacunek, troskę o innych, dzielenie się, odwagę, przyjaźń, współpracę.

Punktem wyjścia do każdych zajęć jest bajka. Stanowi ona inspiracją do działań indywidualnych i grupowych skoncentrowanych wokół określonej wartości. Podejmowane działania mają charakter aktywizujący oraz rozwijają kompetencje poznawcze, społeczne i emocjonalne.

Opowiadania, które będą realizowane w ramach projektu to:

  • Jak chłopiec, który żył na ulicy, wzbił się wysoko w powietrze;
  • Jak Maisa z Naimą na jeden dzień życiem się zamieniły;
  • Jak rajski ptak Mekere nauczył szacunku kamienie;
  • Jak król Sambulo zaczął szanować trzcinę;
  • Jak mały kanczyl odkrył, kim naprawdę jest;
  • Jak stare drzewo czas zatrzymało, by coś powiedzieć ludziom.

Jak chłopiec, który żył na ulicy, wzbił się wysoko w powietrze?

Dnia 29 października 2021r. klasa 3a wzięła udział w zajęciach z projektu „Wiem, czuję... Pomagam!” pt.: „Jak chłopiec, który żył na ulicy, wzbił się wysoko w powietrze?”. Najpierw dzieci poznały historię Prana, chłopca, który uznawany był przez innych jako niedotykalny i nie mógł się z tym pogodzić. Dzięki swojej determinacji odmienił swój los i został bohaterem. Następnie uczniowie opowiadali swoje doświadczenia, jak to ciężką pracą i samozaparciem zdołali pokonać różne życiowe przeszkody, np. przełamali swój strach, nauczyli się jeździć rowerem, czy wspinać na drzewo. Każdy namalował historię ze swojego życia, jak to zdołał odmienić swój los ciężką praca, samozaparciem i niepoddawaniem się. Dzieci nauczyły się też piosenki pt.: „Gra”, która wspólnie odśpiewaliśmy, a także bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm jej melodii.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj