Lisek Ibisek 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 spotkanie z Liskiem Ibiskiem przybliży dzieciom z klas drugich pojęcie rehabilitacji, barier architektonicznych i sportu. Tematy nawiązują do filmów edukacyjnych „Lisek Ibisek na ekranie”, który w swoich spotkaniach z dziećmi z niepełnosprawnościami pokazuje to, z czym się borykają i przede wszystkim, jak sobie z tym radzą. Uwrażliwia, buduje i uczy pozytywnej postawy wobec siebie i innych. Przygotowane zostały filmy video z udziałem Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, którzy udowadniają, że sport można uprawiać i odnosić sukcesy nawet na wózku inwalidzkim.  

Tematy realizowanych zajęć w bieżącym roku szkolnym:

 

  • Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa.
  • My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne.
  • Pasja dla każdego, znaczy coś innego, czyli sport osób z niepełnosprawnością.

Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa

W grudniu uczniowie klasy 2d w ramach projektu Lisek Ibisek  uczestniczyli w  zajęciach: Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa. Obejrzeli film edukacyjny o rehabilitacji, po którym przeprowadzono pogadankę. Następnie w grupach wykonywali ćwiczenia: „Równowaga to odwaga” oraz „Na dwie strony”, podczas których wykorzystano kolorowe kartki, piłki do ćwiczeń oraz piłki lekarskie. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli za zadanie utrzymać jak najdłużej równowagę. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z pojęciem rehabilitacji ruchowej i jej efektami. Uczniowie ćwiczyli także umiejętność bycia otwartym  na innych i nowe sytuacje, a także kształtowali postawę pomocniczości.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj