Hiszpańska fiesta i sjesta

¡Hola!

Fiesta, siesta y la playa to słowa, które nieodłącznie kojarzą się z słoneczną Hiszpanią. Za pomocą tego działu chcemy was przenieść do Hiszpanii oraz innych krajów hiszpańskojęzycznych. Poznacie język, zwyczaje oraz kulturę hispanohablantes (mówiących po hiszpańsku), aby poczuć się częścią tej wspaniałej grupy.

W zakładkach drodzy uczniowie znajdziecie konkursy i wydarzenia, związane z językiem hiszpańskim które odbywają się w naszej szkole. Zabawy i ćwiczenia językowe, które mogą wam ułatwić naukę języka obcego. Ponadto, zapraszamy na inspiracje z youtuba. 

Czekamy też na Wasze propozycje.

A zatem, do dzieła!

Saludos,

Joanna Zizius i Patrycja Dereń

Program Cernuda

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 7b, 2 grudnia, wzięli udział w warsztacie online przeprowadzonego przez nauczycielkę Szkoły Językowej MALAGA PLUS. Warsztaty „Nauka z projektam: moja szkoła” był idealnym wprowadzeniem do tematu, który będziemy realizować na zwykłych lekcjach języka hiszpańskiego. Uczniowie w praktyce powtórzyli  i nauczyli się słownictwa i gramatyki związanej z tematem szkoła. Przedstawione zagadnienia doprowadziły do realizacji projektu – idealnej szkoły w ustnej formie. 

Lekcja była motywująca i angażująca dla naszych uczniów. Wszyscy przezwyciężyli strach przed mówieniem w języku hiszpańskim. Było to niezapomniane spotkanie pełne otwartości i  uśmiechu. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj