ul. Błogosławionej Karoliny 21, 35-119 Rzeszów
tel. 17 748 24 94 e-mail: sekretariat@sp18.resman.pl
W atmosferze radości i świątecznej magii, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w klasowych wigiliach. Spotkania te były okazją do wspólnego podzielenia się opłatkiem, złożenia ciepłych życzeń oraz delektowania się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Po świątecznym obiedzie, na uczniów czekał w klasie smaczny poczęstunek.
Świąteczny nastrój zagościł w naszych klasach edukacji wczesnoszkolnej, gdy mali uczniowie zachwycili wszystkich swoimi pięknymi głosami podczas wyjątkowego kolędowania. Wspólnie zaśpiewali radosną świąteczną piosenkę Santa Claus is Coming to Town, pokazując swoje talenty i radość z nadchodzących świąt.
Uczniowie klasy 3f wzięli udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytet Dzieci- Super bohaterzy nauki, dokąd może zaprowadzić nas nauka, którego głównym zagadnieniem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego para bucha z czajnika? Podczas zajęć poznali trzy podstawowe stany skupienia materii występujące w przyrodzie oraz ich najważniejsze właściwości.
Z okazji Dnia Życzliwości, który obchodziliśmy w listopadzie, Samorząd Szkolny przygotował akcję „ Podniebny Łańcuch”, która polega na wykonaniu przez poszczególne klasy łańcucha z chmurek. Na sznurku każdy uczeń zawieszał swoją chmurkę z odpowiednim i wymyślonym przez siebie dokończeniem zdania: „ Dzieci w naszej szkole są…”
Jak co roku uczniowie klas 1-3 mogli wziąć udział w „Adwentowym czytaniu”, które w grudniu odbywało się w szkolnej czytelni. Poznawali książki, które są kalendarzami adwentowymi, słuchali opowiadań o poszukiwaniu choinki, o stolarzu, który przygotowywał żłóbek, o zaginionych reniferach św. Mikołaja oraz o gościach nocy wigilijnej u starego Maksymiliana.
W dniach 12–13 grudnia Szkolne Koło CARITAS i Zespół ds. Wolontariatu przeprowadziły przedświąteczną zbiórkę na rzecz dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr Henryka Hanasiewicza.
Jak wspólnie stworzyć coś ciekawego z makaronu? Czy w klasie możne powstać drużyna olimpijska? Jakie są zasady skutecznego działania w zespole? Na te oraz inne pytania odpowiadali uczniowie klasy 3d, którzy realizują ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Inspiruję do nauki”.
12 grudnia 2024r. w klasach drugich odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. Chętni uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali bombki choinkowe metodą decoupage oraz dekorowali upieczone przez rodziców pierniczki. Zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Klasa 3c wzięła udział w zajęciach z projektu edukacyjnego „Superbohaterzy nauki- dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”. Tematem zajęć była współpraca. Uczniowie starali się znaleźć odpowiedź na pytania: Jak wspólnie zapracować na sukces? Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu?
Święty Mikołaj chyba też lubi czytać książki, ponieważ 6 grudnia w szkolnej bibliotece zostawił dla czytelników różne upominki. Została zorganizowana loteria, w czasie której można było wylosować płócienne torby na książki, kubki, kolorowanki i różne drobne gadżety, a nagrodą główną była książka pt. „Ilustrowana biografia św. Mikołaja”.
6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj! To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechów, radości i świątecznego klimatu. Samorząd Uczniowski z zaangażowaniem pomagał w rozdawaniu paczek wszystkim uczniom – każdy otrzymał coś wyjątkowego. Co więcej, Święty Mikołaj nie zapomniał również o osobach, które pracują w naszej szkole!
Black Friday w bibliotece też jest możliwy. A jakie mogły być tego dnia promocje? Można było na przykład dostać zakładkę za wypożyczenie książki z czarną okładką albo mieć zwiększony limit wypożyczeń na hasło „black” lub za przyprowadzenie przyjaciela. A jeśli ktoś wypożyczył „grubą” książkę, to „cieńszą” mógł wypożyczyć dodatkowo.
Uczniowie klas 3b i 3e wzięli udział w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Prawie 200 interaktywnych eksponatów czekało na naszych uczniów, którzy mogli do woli eksperymentować, testować, doświadczać i zdobywać wiedzę, angażując do tego jak najwięcej zmysłów. Wspólny wyjazd był czasem nauki, zabawy, odpoczynku i integracji.
W dniach 12 – 29 listopada 2024r., w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz Fundacji FELINEUS, opiekującej się bezdomnymi kotami. Dzięki naszym Uczniom i ich Rodzicom udało uzbierać się 72 kg karmy mokrej, 26 kg karmy suchej, 50 litrów żwirku. Wśród darów były także kocyki, zabawki, mokre chusteczki i podkłady higieniczne.
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy certyfikat i kolejny rok jesteśmy Placówką Partnerską Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności. Uczestnicząc w programie postrzegamy dwujęzyczność zarówno indywidualnie - jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej. Innymi słowy z powszechną dwujęzycznością wiąże się prawdziwa zmiana standardów, na której wszyscy w przyszłości skorzystamy.
27 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza są wspaniałą okazją do dobrej. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole zakończył się konkurs plastyczny pt. "Jesienny pejzaż", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. W wydarzeniu wzięli udział młodzi artyści klas 1-3, którzy za pomocą farb, kredek, pasteli i innych technik przedstawili swoje wizje jesiennego krajobrazu.
Dnia 19 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek i Filmów – pierwszy Szalony Dzień w tym roku szkolnym, na który uczniowie już z niecierpliwością czekali. Z tej okazji chętni uczniowie przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i filmowych bohaterów.