Lisek Ibisek 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 spotkanie z Liskiem Ibiskiem przybliży dzieciom z klas drugich pojęcie rehabilitacji, barier architektonicznych i sportu. Tematy nawiązują do filmów edukacyjnych „Lisek Ibisek na ekranie”, który w swoich spotkaniach z dziećmi z niepełnosprawnościami pokazuje to, z czym się borykają i przede wszystkim, jak sobie z tym radzą. Uwrażliwia, buduje i uczy pozytywnej postawy wobec siebie i innych. Przygotowane zostały filmy video z udziałem Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, którzy udowadniają, że sport można uprawiać i odnosić sukcesy nawet na wózku inwalidzkim.  

Tematy realizowanych zajęć w bieżącym roku szkolnym:

 

  • Ruch to zdrowie, czyli czym jest rehabilitacja ruchowa.
  • My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne.
  • Pasja dla każdego, znaczy coś innego, czyli sport osób z niepełnosprawnością.

My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne

W ramach  realizacji projektu „Lisek Ibisek” uczniowie kl.2e uczestniczyli w zajęciach: „My się nie damy i to pokonamy, czyli czym są bariery architektoniczne”. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film pt.: „Lisie wiadomości o barierach architektonicznych”. W odniesieniu do obejrzanego filmu przeprowadzona została pogadanka o tym, co to są bariery architektoniczne, gdzie możemy je napotkać, kogo one dotyczą, jak je pokonywać oraz czy zawsze musimy poradzić sobie samodzielnie.    

Dzięki przeprowadzonym zabawom „Mur”, „Pomocna dłoń” oraz „Naleśnik” uczniowie ćwiczyli umiejętność dostosowania się do sytuacji problemowych oraz umiejętność pokonywania trudności życiowych i rozwiązywania problemów.

Zajęcia uwrażliwiły uczniów  na potrzeby innych i przyczyniły się do kształtowania postawy pomocniczości.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj