"Wiem, czuję, pomagam"


logo 2

 

„Wiem, czuję, pomagam” to ogólnopolski projekt edukacyjny Kulczyk Foundation, który  działa na rzecz promowania kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci i młodzieży. To pakiet unikalnych scenariuszy zajęć, które w atrakcyjny sposób, tłumaczą złożony świat uniwersalnych wartości i przeżywanych emocji. Ich zadaniem jest wsparcie uczniów w lepszym poznawaniu siebie i innych ludzi. 

Główne cele cyklu zajęć to:

  • Budowanie świadomości, czym w życiu każdego człowieka są wartości.
  • Rozwijanie świadomości istnienia różnych wartości, którymi ludzie kierują się w życiu.
  • Kształtowanie przekonania, że poznawanie innych ludzi, to poznawanie tego, co dla nich jest ważne.
  • Zwrócenie uwagi na to, że ludzie w indywidualny sposób (w zależności od osobistej i społecznej sytuacji, miejsca, w którym mieszkają, warunków życia itp.) określają, co jest dla nich w życiu najważniejsze.


 Zajęcia realizowane w ramach projektu: „Wiem, czuje, pomagam” – to lekcje empatii.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj