Akademia Bezpiecznego Puchatka 2023/2024

Bezpieczeństwo w Internecie

W lutym uczniowie klasy 1e i 1d w ramach projektu „Akademia bezpiecznego Puchatka” rozmawiali na temat korzystania z Internetu. Na początku zajęć uczniowie sami wypowiadali na temat czasu spędzonego przy komputerze. W dalszej części zajęć uczniowie oglądnęli film edukacyjny pt. „Bezpieczeństwo w Internecie”.

Uczniowie dowiedzieli się:

• co to jest Internet,
  • co daje nam Internet,
  • jakie niebezpieczne sytuacje mogą nas spotkać w Internecie,
  • jak się przed nimi chronić,
  • co to jest czujność.

W Internecie oprócz dobrych treści mogą czaić się także niebezpieczeństwa. Dlatego konieczne jest bycie czujnym i świadomym. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Bezpieczne zasady w Internecie:

1. Należy ustalić z rodzicami czas spędzony przy komputerze, w Internecie.
  2. Nie należy rozmawiać z osobami, których się nie zna.
  3. Należy chronić swoja? prywatność?, nie podajemy swoich danych.
  4. Nie otwieramy nieznanych plików.
  5. Kiedy pojawi się cos? niepokojącego powiadamiamy rodziców.
  6. Sprawdzamy informacje z sieci w różnych źródłach. Nie wszystko co znajduje się w Internecie jest prawdziwe, godne uwagi czy naśladowania.

Bezwzględna czujność i przestrzeganie zasad pozwoli uczniom czuć się bezpiecznie w Internecie.