"Gramy Zmysłami" 2022/2023

Gramy zmysłami- ścieżka sensoryczna

20230515_105406_1024x498

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" uczniowie z następujących klas pierwszych: 1d, 1e oraz 1f  zrealizowali ostanie zdanie.

Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla dziecka.

Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową. Ponadto, stymuluje receptory znajdujące się w stopach poprzez rozmaite wrażenia dotykowe.

Uczniowie z zaciekawieniem i pełnym skupieniem pokonywali kolejne etapy ścieżki sensorycznej. Tym samym rozwijali swoje zmysły i kształtowali świadomość własnego ciała.