"Gramy Zmysłami" 2022/2023

Gramy zmysłami "Smak i węch"

Uczniowie klasy 1c uczestniczący w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy zmysłami” wzięli udział w zajęciach dotyczących smaku i węchu. Na początku zajęć uczniowie przypomnieli jakie zmysły ma człowiek oraz jakie części ciała są z nimi związane. Kolejno zadaniem uczniów było odgadnięcie za pomocą zmysłu węchu, jaka przyprawa znalazła się na talerzyku. Dzieci bardzo chętnie dopasowywały podpisy do przypraw oraz opowiadały w jakich potrawach spotkały daną przyprawę. Następnie uczniowie pracując w grupach, przypominali smaki różnych produktów oraz wspólnie ustalali jego smak np. słodkie ciasto, kwaśna cytryna, gorzka kawa czy też słony ser. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj