Psia lekcja

Program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów

„Psia lekcja” to nowy program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych (klas 0-3) i placówek wychowawczo-oświatowych.

Program jest odpowiedzią Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji, działania prozwierzęce, a przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. Uczestnicy programu otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak mogą pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.

„Psia lekcja” to cykl zajęć realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic szkoły podstawowej.

Projekt - "Pies"