Psia lekcja

Program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów

„Psia lekcja” to nowy program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych (klas 0-3) i placówek wychowawczo-oświatowych.

Program jest odpowiedzią Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji, działania prozwierzęce, a przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. Uczestnicy programu otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak mogą pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.

„Psia lekcja” to cykl zajęć realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic szkoły podstawowej.

Psia lekcja - "Przyłóż łapę do czegoś dobrego" - o psach, które pomagają"

Uczniowie klasy 3f uczestniczyli w zajęciach, w ramach projektu „Psia lekcja”. Temat lekcji brzmiał: „Przyłóż łapę do czegoś dobrego – o psach które pomagają”. Uczniowie obejrzeli film o tym jak psy pomagają ludziom w chorobie oraz różnych niepełnosprawnościach. Na podstawie obejrzanego filmu odbyła się pogadanka o tym czy psy mogą pracować, jak pies może pomagać człowiekowi, czy pies może wchodzić do szpitala oraz czym w ogóle jest dogoterapia. Następnie zadaniem dzieci było zastanowienie się na temat tego jak my – ludzie możemy pomagać psom. Uczniowie w grupach wykonali ciekawe plakaty o tym jaka ich zdaniem pomoc dla zwierząt jest ważna.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj