Psia lekcja

Program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów

„Psia lekcja” to nowy program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych (klas 0-3) i placówek wychowawczo-oświatowych.

Program jest odpowiedzią Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji, działania prozwierzęce, a przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. Uczestnicy programu otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak mogą pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.

„Psia lekcja” to cykl zajęć realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic szkoły podstawowej.

"Przybij łapę"

W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Psia lekcja”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 3a, 3b i 3g. Lekcja pod tytułem „Przybij łapę” dostarczyła wiedzy o komunikacji psów z otoczeniem. Uczniowie oglądając film „Przybij łapę” poznali mnóstwo sposobów komunikowania się czworonogów za pomocą różnych głosów a także ruchów ogona, głowy, uszu, języka i łap. Nabyli świadomość tego, że pies myśli i poprzez różne sygnały chce nam coś przekazać, nie tylko chęć na posiłek i spacer, lecz także różne emocje, ostrzeżenia czy też dolegliwości.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystali karty z opracowanego do lekcji zeszytu ćwiczeń. Wykonali ciekawe zadania i rysunki z zawartymi poniżej opisami sytuacji do zapamiętania i przestrzegania.

Uczniowie poprzez te zajęcia zdobyli przekonanie, że zrozumienie psiego języka jest kluczowe, by zbudować z czworonogiem silną i pełną zaufania relację.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj