Psia lekcja

Program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów

„Psia lekcja” to nowy program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych (klas 0-3) i placówek wychowawczo-oświatowych.

Program jest odpowiedzią Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji, działania prozwierzęce, a przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. Uczestnicy programu otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak mogą pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.

„Psia lekcja” to cykl zajęć realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic szkoły podstawowej.

"Mój przyjaciel pies"

W październiku uczniowie klas III w ramach programu  „Psia Lekcja” zrealizowali lekcj „Mój przyjaciel pies”.

Podczas realizacji lekcji uczniowie klasy 3 c i 3 d obejrzeli ciekawe filmy  „12 zachowań, które denerwują twojego psa” oraz „ 11 oznak psiej miłości”, a następnie podjęli z nauczycielem dyskusję na temat emocji psów i ich potrzeb, sposobie komunikacji oraz zasadach bezpiecznego zachowania się przy psie. Podczas zajęć nauczyciel starał się wytłumaczyć uczniom, jak budują się więzi między psami, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Uczniowie korzystali z pakietu materiałów, które mówiły o opiece nad psem, jego potrzebach oraz zdolnościach i talentach. Bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach. W ramach podsumowania zajęć wykonali pracę plastyczną- kolorową historyjkę opowiadającą o psie oraz wypełnili karty pracy.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj