Lapbook

Innowacja pedagogiczna „Nauka z lapbooka”

Innowacja „Nauka z lapbooka” realizowana jest od grudnia 2021r. do czerwca 2022r. na cyklicznych zajęciach w klasie 3e i ma na celu porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego w atrakcyjny sposób,
z wykorzystaniem lapbooka.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ilustracje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, kieszonek, zakładek, harmonijek czy mini-książeczek. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne dla uczniów. Sprawiają, ze nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek. Lapbook jest metodą aktywizującą uczniów. Łączy ze sobą kilka edukacji i daje możliwość dogłębnego poznania wybranych zagadnień i utrwalenia wiadomości. Do wykonanych książek można zawsze sięgnąć, aby powtórzyć lub utrwalić materiał.

Opracowanie takiej książki daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości.

 

Poprzez udział w innowacji pedagogicznej “Nauka z lapbooka” uczniowie: 

  • utrwalają i poszerzają wiadomości,
  • doskonalą zdolności manualne,
  • kreatywnie spędzają wolny czas,
  • maja satysfakcję z wykonanej pracy,
  • poznają ciekawy i atrakcyjny sposób na podsumowanie informacji na dany temat.

Lapbook "Moja rodzina"

Ostatnią książeczką, którą wykonała klasa 3e podczas zajęć z innowacji pedagogicznej, był lapbook „Moja rodzina”. Dzieci umieściły drzewo genealogiczne swojej rodziny, rysując portrety bliskich i je podpisując. Następnie uczniowie przedstawiali cechy rodziców, tym samym utrwalając przymiotniki. Umieszczali również za pomocą rysunków ulubione potrawy całej rodziny (w ten sposób utrwalili rzeczowniki) oraz pisali lub rysowali, w jaki sposób wszyscy w rodzinie wspólnie spędzają czas. Na koniec omawialiśmy wklejony do lapbooka cytat dotyczący więzi rodzinnych: „Rodzina – nie mamy wszystkiego, ale mamy siebie nawzajem i to jest wszystko, czego potrzebujemy”.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj