Lapbook

Innowacja pedagogiczna „Nauka z lapbooka”

Innowacja „Nauka z lapbooka” realizowana jest od grudnia 2021r. do czerwca 2022r. na cyklicznych zajęciach w klasie 3e i ma na celu porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego w atrakcyjny sposób,
z wykorzystaniem lapbooka.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ilustracje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, kieszonek, zakładek, harmonijek czy mini-książeczek. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne dla uczniów. Sprawiają, ze nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek. Lapbook jest metodą aktywizującą uczniów. Łączy ze sobą kilka edukacji i daje możliwość dogłębnego poznania wybranych zagadnień i utrwalenia wiadomości. Do wykonanych książek można zawsze sięgnąć, aby powtórzyć lub utrwalić materiał.

Opracowanie takiej książki daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości.

 

Poprzez udział w innowacji pedagogicznej “Nauka z lapbooka” uczniowie: 

  • utrwalają i poszerzają wiadomości,
  • doskonalą zdolności manualne,
  • kreatywnie spędzają wolny czas,
  • maja satysfakcję z wykonanej pracy,
  • poznają ciekawy i atrakcyjny sposób na podsumowanie informacji na dany temat.

Lapbook z lektury "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

Drugim lapbookiem, który wykonała klasa 3e podczas zajęć z innowacji pedagogicznej, była książeczka dotycząca omawianej lektury Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”.

Uczniowie ozdobili rysunek postaci głównego bohatera, następnie umieścili krótką biografię autora lektury. Nakleili również kontury mapy Grenlandii oraz flagę tego państwa, następnie poznali zwierzęta zamieszkujące ten kraj. Poznali też ciekawy sposób liczenia Eskimosów oraz specyfikę życia mieszkańców Grenlandii dawniej i dziś. Na koniec każde dziecko opisało wygląd i ubiór bohatera lektury.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj