Lapbook

Innowacja pedagogiczna „Nauka z lapbooka”

Innowacja „Nauka z lapbooka” realizowana jest od grudnia 2021r. do czerwca 2022r. na cyklicznych zajęciach w klasie 3e i ma na celu porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego w atrakcyjny sposób,
z wykorzystaniem lapbooka.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ilustracje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, kieszonek, zakładek, harmonijek czy mini-książeczek. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne dla uczniów. Sprawiają, ze nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek. Lapbook jest metodą aktywizującą uczniów. Łączy ze sobą kilka edukacji i daje możliwość dogłębnego poznania wybranych zagadnień i utrwalenia wiadomości. Do wykonanych książek można zawsze sięgnąć, aby powtórzyć lub utrwalić materiał.

Opracowanie takiej książki daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości.

 

Poprzez udział w innowacji pedagogicznej “Nauka z lapbooka” uczniowie: 

  • utrwalają i poszerzają wiadomości,
  • doskonalą zdolności manualne,
  • kreatywnie spędzają wolny czas,
  • maja satysfakcję z wykonanej pracy,
  • poznają ciekawy i atrakcyjny sposób na podsumowanie informacji na dany temat.

Lapbook z lektury "O psie, który jeździł koleją"

Kolejnym lapbookiem, który wykonała klasa 3e podczas zajęć z innowacji pedagogicznej, była książeczka dotycząca omawianej lektury Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Uczniowie ozdobili stronę tytułową, następnie rozwiązywali quizy, zagadki i krzyżówki, które wklejali do lapbooka. Całość dowolnie komponowali i ozdabiali. Wykonanie książeczki z lektury było ciekawym sposobem na poznanie przygód Lampo oraz zapoznanie się z mapą, flagą, miastami i kulturą Włoch – czyli państwa, w którym toczy się akcja lektury.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj