Lapbook

Innowacja pedagogiczna „Nauka z lapbooka”

Innowacja „Nauka z lapbooka” realizowana jest od grudnia 2021r. do czerwca 2022r. na cyklicznych zajęciach w klasie 3e i ma na celu porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z określonego zakresu tematycznego w atrakcyjny sposób,
z wykorzystaniem lapbooka.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ilustracje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, kieszonek, zakładek, harmonijek czy mini-książeczek. Właśnie te interaktywne elementy są atrakcyjne dla uczniów. Sprawiają, ze nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek. Lapbook jest metodą aktywizującą uczniów. Łączy ze sobą kilka edukacji i daje możliwość dogłębnego poznania wybranych zagadnień i utrwalenia wiadomości. Do wykonanych książek można zawsze sięgnąć, aby powtórzyć lub utrwalić materiał.

Opracowanie takiej książki daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości.

 

Poprzez udział w innowacji pedagogicznej “Nauka z lapbooka” uczniowie: 

 • utrwalają i poszerzają wiadomości,
 • doskonalą zdolności manualne,
 • kreatywnie spędzają wolny czas,
 • maja satysfakcję z wykonanej pracy,
 • poznają ciekawy i atrakcyjny sposób na podsumowanie informacji na dany temat.

Polska - moja Ojczyzna

Kolejnym lapbookiem wykonanym przez uczniów z klasy 3e w ramach innowacji pedagogicznej był lapbook zatytułowany: „Polska - moja Ojczyzna”. Zagadnienia, które wspólnie zostały omówione i umieszczone w książeczce to:

 • symbole narodowe,
 • prezydenci III Rzeczypospolitej Polskiej,
 • sławni Polacy,
 • banknoty i monety obowiązujące w naszym kraju,
 • stolice Polski,
 • mapa Polski,
 • sylwetka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie z zaangażowaniem pracowali z mapkami Polski, na których kolejno zostały przedstawione:

 • większe miasta,
 • krainy geograficzne,
 • rzeki,
 • województwa,
 • parki narodowe,
 • sąsiedzi Polski wraz z ich flagami.

Uczniowie poszerzyli i utrwalili wiadomości o naszym kraju, a z efektami ich działań można było zapoznać się na wystawie w holu szkoły.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj