Chcąc uatrakcyjnić naszym uczniom realizację obowiązkowych zajęć zaproponowaliśmy im udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Zgłosiliśmy więc szkołę do OLIMPUSA – instytucji, która już od wielu lat organizuje olimpiady. Stanowią one rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Olimpiady przygotowane są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.olimpus.edu.pl

12 laureatów w sesji wiosennej OLIMPUSA !!! - ogromny sukces w pierwszym roku naszej działalności

Przypominamy, że to już trzecia i ostatnia w tym roku szkolnym edycja ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej. Zmagania rozpoczęliśmy od testów jesiennych, do których przystąpiło 96 naszych uczniów. 6 spośród nich zostało laureatami – i to już był ogromny sukces, bo materiał, który należało opanować, daleko wykraczał poza ten obowiązkowy.

Aby nie zaniedbać  młodych talentów nasi nauczyciele pracowali z nimi dalej, przygotowując ich do sesji zimowej. Promowaliśmy w ten sposób uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami oraz posiadających wszechstronną wiedzę. W sesji zimowej udało się powtórzyć bardzo dobre wyniki – 5 uczniów zostało laureatami z bardzo wysokimi lokatami, kolejnych 6 uzyskało do 12 miejsca w Polsce.

Zachęceni dobrymi wynikami i zmotywowani nagrodami uczniowie chętnie poddali się dalszym wskazówkom nauczycieli i podjęli przygotowania do sesji wiosennej. Wyniki naszych podopiecznych w ostatniej sesji  sprawiły nam wiele radości – 12 laureatów stawia nas w ścisłej czołówce wśród szkół uczestniczących w OLIMPUSIE – tylko z samego Podkarpacia startowało w sesji wiosennej 1706 uczniów.

Oto najlepsi nasi olimpijczycy:

Historia:  Gaja Pawiak (m. 13)– 1AG,   Maria Szczubiałka (m. 13) – 1BG,

Język angielski: Wanesa Kidacka (m. 9) – 1AG, Gabrysia Bednarz (m. 10)– 1AG,  Maksymilian Ubaka  ( m. 11) – 1BG,  Hubert Gaweł ( m. 13)– 1AG,  Weronika Tymczak (m. 15)– 1AG,

Język polski: Anna Pomianek (m. 12) – 4a,

Matematyka:   Anna Pomianek (m. 15)– 4a, Maria Szczubiałka (m. 13)– 1BG,  Hubert Gaweł (m. 10)  – 1BG,

Przyroda:         Wiktor Kaczmarek (m. 14)– 4b.

Jak widać wśród laureatów są uczniowie, którzy osiągnęli podwójny sukces – zostali laureatami z dwóch przedmiotów. Należą się im szczególne GRATULACJE.

Marysiu, Aniu i Hubercie – jesteśmy z Was dumni!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj