Chcąc uatrakcyjnić naszym uczniom realizację obowiązkowych zajęć zaproponowaliśmy im udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Zgłosiliśmy więc szkołę do OLIMPUSA – instytucji, która już od wielu lat organizuje olimpiady. Stanowią one rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Olimpiady przygotowane są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.olimpus.edu.pl

Wyniki OLIMPUSA 2016/2017 z sesji jesiennej - 20 laureatów!

Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych OLIMPUS. Olimpiada ta cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem uczniów, którzy osiągają coraz większe sukcesy.

Cieszymy się, że uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach Olimpusa. Aby się do nich przygotować wytrwale i efektywnie pracują pod okiem nauczycieli podczas zajęć dodatkowych w szkole oraz samodzielnie w domu.

Właśnie osiągnęliśmy kolejny rekord w ilości laureatów w szkole – w sesji jesiennej było ich aż 20!

W tej sesji odbyły się olimpiady z 9 przedmiotów: matematyki, języka polskiego, historii, przyrody, biologii, chemii, fizyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 212 uczniów, w tym 108 ze szkoły podstawowej i 104 z gimnazjum.

W podziękowaniu za dużą liczbę uczestników nasza szkoła otrzymała nagrodę książkową.

Oto nasi laureaci:

przyroda:

 • Maciej Szeliga, kl. 4b, 12 miejsce, dyplom laureata,
 • Amelia Zając, kl. 5b, 14 miejsce, dyplom laureata,
 • Anastazja Dymek, kl. 5b, 14 miejsce, dyplom laureata,
 • Wiktor Kaczmarek, kl. 5b, 15 miejsce, dyplom laureata,
 • Aleksandra Woźny, kl. 4b, 15 miejsce, dyplom laureata,

matematyka:

 • Maciej Szeliga, kl. 4b, 6 miejsce, dyplom laureata,
 • Tomasz Paja, kl. 1AG, 9 miejsce, dyplom laureata,
 • Szymon Paja, kl. 1AG, 9 miejsce, dyplom laureata,
 • Martyna Ogonowska, kl. 1AG, 13 miejsce, dyplom laureata,
 • Hubert Szychowicz, kl. 1DG, 14 miejsce, dyplom laureata,

biologia:

 • Maria Szczubiałka, kl. 2BG, 4 miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa,
 • Gabriela Bednarz, kl. 2AG, 9 miejsce, dyplom laureata,
 • Wanesa Kidacka, kl. 2AG, 10 miejsce, dyplom laureata,

historia:

 • Wanesa Kadacka, kl. 2AG, 11 miejsce, dyplom laureata,
 • Aleksandra Malinowska, kl. 2BG, 14 miejsce, dyplom laureata,
 • Gaja Pawiak, kl. 2AG, 15 miejsce, dyplom laureata,

język angielski:

 • Kacper Wróblewski, kl. 5a, 14 miejsce, dyplom laureata,
 • Bartosz Zając, kl. 1DG, 14 miejsce, dyplom laureata,

język polski:

 • Maciej Szeliga, kl. 4b, 12 miejsce, dyplom laureata,
 • Anna Pomianek, kl. 5a, 12 miejsce, dyplom laureata.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Marysia Szczubiałka (najlepszy wynik w szkole), Maciek Szeliga (laureat z trzech przedmiotów) i Wanesa Kidacka (laureatka z dwóch przedmiotów).

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów: p. Sylwii Wiśnickiej, p. Urszuli Szalachcie, p. Andrzejowi Fabińskiemu, p. Beacie Tutaj, p. Pawłowi Wikierze, p. Agnieszce Chorzępie-Dutce, p. Maciejowi Głazowi, p. Kornelii Lorek i p. Annie Zajdel.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj