Menu 1
Innowacja pt.: „Podróże małe i duże – witajcie w innej kulturze” jest rozszerzeniem treści z zakresu edukacji przyrodniczej i społecznej. Ma ona na celu przybliżyć uczniom informacje o różnorodnych kulturach i tradycjach z całego świata. Ukazać świat jako zbiór różnorodnych przekonań i sposobów zachowania, obyczajów i wierzeń. Innowacja ta jest skierowana na zwiększanie zainteresowania podróżami, motywowanie do nauki języków obcych oraz wzrost poziomu tolerancji dla tego co dotychczas było dla uczniów obce i nieznane. W innowacji biorą udział klasy 3a oraz 3f.
W trakcie trwania innowacji, dzieci dowiedzą się jak wygląda życie w dalekich zakątkach Ziemi oraz co jest ważne dla ludzi spoza naszych granic. Pomoże rozwinąć otwartą, akceptującą i tolerancyjną postawę wobec drugiego człowieka.
Przeprowadzona innowacja przyczyni się także do zwiększenia pewności siebie uczniów, akceptacji swoich mocnych i słabych stron oraz dostrzegania każdego człowieka jako wyjątkowej jednostki zasługującej na szacunek.
Niezwykle ciekawy kraj - Chiny
Uczniowie klas 3a i 3f biorący udział w Innowacji pedagogicznej pt. „Podróże małe i duże – witajcie w innej kulturze” odwiedzili niezwykle ciekawy kraj : Chiny.
Chiny są niezwykle ciekawym krajem leżącym Azji Wschodniej i Azji Środkowej. Najpopularniejszym symbolem tego kraju jest : Smok (long) symbol zwierzęcy, jest uważany za stworzenie dobroczynne i potężne, a jego wizerunek - za przynoszący szczęście. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się niezwykle ciekawych informacji na temat Chin, które wywołały na twarzach uczniów wielkie zdziwienie. W Chinach wynaleziono pismo chińskie (50 tys. znaków) kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, który dzieli rok na dwanaście miesięcy, ale nowy rok jest ruchomą datą przypadającą na styczeń lub luty. W tym państwie po raz pierwszy pojawił się druk, papier, kompas, porcelana. Chińczycy wynaleźli min. papier toaletowy, szczoteczkę do zębów, lody i herbatę. W Chinach znajduje się Wielki Mur Chiński, który ma długość 2400 km. W 1987 roku został wpisany na listę dziedzictwa kultury UNESCO jest największą atrakcją turystyczną tego kraju. Uczniowie podczas zajęć zrobili własnoręcznie maski smoka, który w Chinach jest symbolem szczęścia.