Szkolne Kasy Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce dla dzieci. Szkolne Kasy Oszczędności to przede wszystkim praktyczna nauka oszczędzania i przedsiębiorczości. Do systematycznego oszczędzania zachęca atrakcyjne oprocentowanie zgromadzonych na rachunkach SKO środków. Obecność programu w Internecie sprawia, że uczniowie zyskują codzienny dostęp do wiedzy z dziedziny finansów podanej w ciekawy i przystępny sposób.

W naszej szkole również działa Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunami SKO są pani Barbara Więch, pani Katarzyna Kicińska.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejsze systematycznie odkładane pieniądze w bliższej czy dalszej przyszłości przyniosą zysk w postaci:

- zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,

- kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,

- nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

 Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzania finansami osobistymi,

- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,

- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy jeszcze nie założyli konta oszczędnościowego, do skorzystania z nowej oferty SKO. Wszystkie informacje można uzyskać u opiekunów SKO w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do odwiedzenia stron: www.sko.edu.pl, www.sko.pkobp.pl

 

Rozstrzygnięcie konkursu SKO "Banknot Fantastycznego Królestwa"

W tym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Banknot Fantastycznego Królestwa", zorganizowanego przez Szkolną Kasę Oszczędności PKO BP działającą w naszej szkole. Głównym celem było zachęcenie dzieci do zainteresowania się tematyką oszczędzania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Prace były bardzo pomysłowe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużym talentem artystycznym i inwencją twórczą. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane m.in. przez PKO BP, a pozostali uczestnicy otrzymali upominki i słodycze.

Nagrody otrzymali:

I miejsce Robert Cwynar kl. 1a

II miejsce Jakub Halicki kl. 1d

III miejsce Natalia Majchrowska kl. 2a

Wyróżnienia:

            Agnieszka Kania kl. 2d

            Malena Wisłocka kl. 2a

            Karolina Kuźniar kl. 2b

            Sebastian Osiadacz kl. 2a

            Jagna Fortuna kl. 2d

            Milena Kułak kl. 2b

            Julia Janik kl. 3a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Zachęcamy także do aktywnego oszczędzania w SKO.

                                                           Opiekunowie SKO  Barbara Więch i Katarzyna Kicińska

 

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj