Szkolne Kasy Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce dla dzieci. Szkolne Kasy Oszczędności to przede wszystkim praktyczna nauka oszczędzania i przedsiębiorczości. Do systematycznego oszczędzania zachęca atrakcyjne oprocentowanie zgromadzonych na rachunkach SKO środków. Obecność programu w Internecie sprawia, że uczniowie zyskują codzienny dostęp do wiedzy z dziedziny finansów podanej w ciekawy i przystępny sposób.

W naszej szkole również działa Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunami SKO są pani Barbara Więch, pani Katarzyna Kicińska.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejsze systematycznie odkładane pieniądze w bliższej czy dalszej przyszłości przyniosą zysk w postaci:

- zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,

- kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,

- nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

 Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzania finansami osobistymi,

- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,

- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy jeszcze nie założyli konta oszczędnościowego, do skorzystania z nowej oferty SKO. Wszystkie informacje można uzyskać u opiekunów SKO w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do odwiedzenia stron: www.sko.edu.pl, www.sko.pkobp.pl

 

Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafki Lokatki

8 października 2020r. w świetlicy odbyły się zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2a i 2f. Podczas zajęć zapoznali się z książeczką pt. "Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki, czyli przewodnik po świecie pieniędzy". Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działaniem banków. Dowiedzieli się, do czego służą pieniądze, skąd się wzięły, jakie mamy rodzaje pieniędzy, skąd pieniądze mają rodzice, gdzie mieszkają pieniądze, jak można przekazywać i oszczędzać pieniądze, jak je mądrze wydawać oraz że warto pomagać innym.

Następnie zapoznały się z zasadami obowiązującymi w grze planszowej "Rodzina Pieniążków". Odpowiadały na pytania zawiązane z przedsiębiorczością, ekologią, zdrowym odżywianiem, oszczędzaniem, bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz cyberbezpieczeństwem.

Zachęcamy do oszczędzania, nie tylko pieniędzy, aby potem móc spełniać swe marzenia!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj