„Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym konkursie od 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl     

 

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny - 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła już po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny organizowanego przez  firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz.  Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty  i pozwala na odkrywanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci i młodzieży. Pomaga w promowaniu talentów uczniów,  pozwala również w kształtowaniu  u nich ważnych kompetencji osobistych takich jak kreatywność, samodzielność czy samodyscyplina.   Udział w konkursie pozwala uczestnikom na  utrwalenie i poszerzenie materiału oraz porównanie swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.  Do  tegorocznej serii  Alfika Matematycznego przystąpiło  66 769 uczniów z całego kraju w tym  66 uczniów  naszej szkoły.   

 

Przedstawiamy najlepsze wyniki naszych uczniów:

  1. Tomasz Paja kl. 2 GM – wynik 92,5% (op. Andrzej Fabiński)
  2. Szymon Paja kl. 2 GM – wynik 94 % (op. Andrzej Fabiński)
  3. Szymon Kędra kl. 3 SP- wynik 89% (op. Monika Ciupak)
  4. Kamila Kwiatkowska kl.4 SP– wynik 87% (op. Urszula Szalacha)
  5. Maciej Szeliga 5 SP– wynik 85% (op. Urszula Szalacha)
  6. Joanna Niedziałek kl. 6 SP – wynik 82% (op. Mariola Kuduk)
  7. Anna Pomianek kl. 6 SP – wynik 82 % (op. Mariola Kuduk
  8. Kamil Gwozdek 5 SP – wynik 77,5% (op. Urszula Szalacha)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj