„Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym konkursie od 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl     

 

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny - 2016/2017

 W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Alfik Matematyczny” organizowanego przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - JERSZ. Konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.  W dniu 23 listopada 2016r. 69 naszych uczniów zmierzyło się z zestawem 30 zadań wymagających wiedzy matematycznej, sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.
Najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Miłosz Szajna – 2 miejsce w województwie (88%)
  2. Kamil Gwozdek – 18 miejsce w województwie (72,5%)
  3. Kamila Kwiatkowska – 38 miejsce w województwie (70 %)
  4. Szymon Kędra – 43 miejsce w województwie (69%)
  5. Jakub Krawiec – 59 miejsce w województwie (66%)
  6. Hubert Osak – 63 miejsce w województwie (65%)

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj