Inspiruję do nauki 2020/2021

Dlaczego samolot lata?

Uczniowie klasy 1g w ramach projektu „Inspiruję do nauki” zrealizowali scenariusz „Dlaczego samolot lata?”. Zajęcia stanowiły uzupełnienie i poszerzenie realizowanych na bieżąco treści programowych. W czasie lekcji, oglądając film dzieci dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze maszyny latające. W tajniki lotnictwa wprowadziła ich pani Katarzyna Zielińska z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Oglądając prezentację poznały również siły, które oddziaływają na statki powietrzne. Następnie skonstruowały samoloty z papieru i obserwowali jaki związek ma wielkość skrzydeł z czasem utrzymywania się samolotu w powietrzu. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek m.in., że samolot Airbrus A380 może pomieścić ponad 800 pasażerów, osiąga prędkość ponad 900 km/h. Przy wadze 550 ton na jego pokładzie znajduje się ponad 800 km kabli. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj