Inspiruję do nauki 2023/2024

Jak wpływa na nas muzyka?

Uczniowie klasy 3a w ramach realizacji programu edukacyjnego pt. „Inspiruję do nauki” uczestniczyli w zajęciach pt. ”Jak wpływa na nas muzyka?”.

Na początkuj zajęć zadaliśmy sobie pytanie pt. „Co można poczuć słuchając muzyki?”

Uczniowie dowiedzieli się, że muzyka coraz chętniej jest wykorzystywana w różnych terapiach leczniczych niektórych chorób i zaburzeń. Odpowiednio dobrana melodia poprawia nastrój, zmniejsza lęk, wpływa korzystne na koncentrację. Dzięki muzyce można wyrazić swoje uczucia i emocje. Podczas utworów z muzyką relaksacyjną dzieci wykonywały prace plastyczne w oparciu o swoje uczucia. Uczniowie podczas tworzenia poczuli się zrelaksowani oraz wyciszeni.

Trzecioklasiści przy dźwiękach muzyki stworzyli bardzo ciekawe prace plastyczne pełne emocji. Wspólnie stwierdziliśmy, że takie częściej będziemy korzystać z takiej formy relaksu.