Inspiruję do nauki 2020/2021

Ile pomysłów mieści się w głowie?

Dnia 27 listopada klasa 2a odbyła zajęcia on-line z projektu pt.: Inspiruję do nauki - Ile pomysłów mieści się w głowie? Uczniowie obejrzeli film, który wprowadził ich do fabuły zajęć i pozwoli zastanowić się czy na innych planetach istnieje życie; czy może któraś osoba chciałaby polecieć w kosmos, a jeśli tak, to dlaczego? Następnie wyobraziliśmy sobie, że jesteśmy na Planecie Twórczego Myślenia, którą zaczęliśmy badać i obserwować: „Piasek jest gorący od słońca. Po lewej stronie znajduje się bagno, idzie się więc bardzo ciężko, z trudem możemy oderwać stopy od powierzchni. Patrzcie jakaś dziwna roślina!”. Każdy po kolei opowiadał, co jeszcze może dziwnego go tu spotkać. Uczniowie wymieniali własne spostrzeżenia i odpowiadali na pytania pobudzające wyobraźnię, np.: Czego nie da się tu zobaczyć? Co robi wiatr? Co robi tu muzyka? Następnie każdy budował Wieżę NAJ tak, aby móc później wrócić na swoją planetę i umieć odróżnić ją w gronie innych planet. Wieża wcale nie musiała być największa, mogła być najpiękniejsza, najdziwniejsza, najbardziej okrągła – wszystko zależało od wyobraźni dzieci. Każdy z uczniów odnalazł na planecie kufer skarbów z wieloma przedmiotami używanymi przez mieszkańców. Tutaj jednak nic nie jest takim, jakim się wydaje! Każdy przedmiot służy do czegoś innego niż na Ziemi. Dzieci odszyfrowywały do czego służy dany przedmiot na tej planecie, gdyż jego zastosowanie wcale nie było typowe. Na koniec zajęć każdy próbował odpowiedzieć na pytanie w jakich sytuacjach w codziennym życiu może im się przydać twórcze myślenie.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj