Inspiruję do nauki 2020/2021

Na ile sposobów można namalować świat?

W ramach realizacji programu „Inspiruję do nauki” w klasie 3b został zrealizowany temat z zakresu edukacji plastycznej pt.: „Na ile sposobów można namalować świat?” Wprowadzeniem do tematu był film pt.: „Na ile sposobów można namalować dynię?”, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się, że każdy widzi i przedstawia rzeczywistość nieco inaczej. Niektórzy twórcy ukazują w swych dziełach świat wyjątkowo specyficznie – za pomocą geometrycznych kształtów i barwnych plam. To właśnie sztuka abstrakcyjna, która zasadniczo różni się od przedstawieniowej.
Na zajęciach uczniowie analizowali obrazy malarskie, reprezentujące dwa rodzaje sztuki: przedstawieniową i abstrakcyjną. Dzięki temu poznali różnice miedzy nimi, równocześnie rozwijając spostrzegawczość, pamięć i koncentrację. W trakcie indywidualnej aktywności uczniowie malowali abstrakcyjne obrazy, poznali ważne pojęcia związane z podstawami teorii malarstwa.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj