Inspiruję do nauki 2020/2021

Jak powstają rymowanki?

Dnia 20 października 2020 r. w ramach realizacji projektu „Inspiruję do nauki” w klasie 3 f został zrealizowany temat z zakresu edukacji polonistycznej: „Jak powstają rymowanki?” Na zajęciach uczniowie utrwalili różne części mowy korzystając z kart typu Flash Cards. Poznali także zasady tworzenia rymowanki. Rozwijali kreatywność i wyobraźnię. Wprowadzeniem do tematu był wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Uczniowie obejrzeli także film pt.: „Jakie niespodzianki kryją rymowanki? z udziałem pisarki Katarzyny Ryrych-Korczyńskiej. Dzięki miniwykładowi dowiedzieli się, jak rymowanie wpływa na zapamiętywanie.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj