Inspiruję do nauki 2020/2021

Jak zrobić coś dobrego dla innych?

Uczniowie klasy 2d w ramach projektu „Inspiruję do nauki” wzięli udział w zajęciach zdalnych pt. „Jak zrobić coś dobrego dla innych”? Uczniowie dowiedzieli się jak pomagać innym, aby pomoc ta była mądra, jak zamienić chęci w działanie oraz jakie kroki podjąć, aby działania te odpowiadały na potrzeby drugiego człowieka. Podczas oglądania mini wykładu mieli okazję poznać pracę wolontariusza. Uczniowie wcielili się w rolę badaczy, którzy odkrywali potrzeby innych osób. Poznali także miejsca w okolicy, w których mogą zostać wolontariuszami i nieść dobrowolną pomoc innych osobom lub zwierzętom. Uczniowie wykazali się empatią oraz wrażliwością społeczną. Podczas wspólnej dyskusji dzielili się pomysłami co zrobić, aby nieść pomoc osobom z najbliższego otoczenia.  

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj