Inspiruję do nauki 2020/2021

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

W ramach projektu „Inspiruję do nauki” klasa 3 e uczy się kto w swojej pracy używa matematyki, w jakich zawodach trzeba umieć: liczyć, mierzyć i ważyć.  Po poznaniu swoich mocnych i słabych stron, dowiedzieliśmy czym jest empatia i po co jest nam potrzebna ta umiejętność. Dalej dowiemy się po co nam potrzebna matematyka.
W ramach projektu „Inspiruję do nauki” klasa 3 e dowiaduje się do czego jest nam potrzebna matematyka. Cały rok będziemy się uczyć „kto w pracy liczy, mierzy i waży”.

Jednak, aby przejść do tych treści najpierw musieliśmy dowiedzieć się jakie są nasze mocne i słabe strony, w czym jesteśmy najlepsi. W październiku nauczyliśmy się czym jest „empatia” i jaką ma moc. Uczniowie na początku obejrzeli film o tym „Jak konie okazują emocje”. Odkryliśmy w jaki sposób możemy odczytywać emocje zwierząt. Następnie dzieci opisywały swoje emocje podczas słuchania poszczególnych dźwięków. W grupkach odegrali różne scenki, gdzie zaprezentowali reakcje emocjonalne. Mamy świetnych i odważnych aktorów w naszej klasie. Na koniec każdy otrzymał „wykrywacz emocji”, za pomocą którego mógł poćwiczyć empatyczną rozmowę z kolegą z ławki.

Gdy nauczymy się jeszcze co to znaczy pracować w zespole, przejdziemy do praktycznych warsztatów, aby przekonać się reprezentanci jakich zawodów używają matematyki w swojej pracy. Dzięki temu być może nasi uczniowie uświadomią sobie w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj