Inspiruję do nauki 2020/2021

Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?

Ludzkość rozwija się bardzo szybko, a jej pola, domy i fabryki zajmują coraz więcej miejsca. Jak ludzie powinni żyć, żeby korzystać ze zdobyczy cywilizacji i rozwoju technologii, a jednocześnie zadbać o środowisko dla przyszłych pokoleń? Co zrobić, aby zachować śpiew ptaków za oknem, cykanie świerszczy na łące, czy pohukiwanie puszczyka w lesie? Czy istnieje recepta na rozwój zrównoważony?

 Uczniowie z klasy 3c w ramach projektu ,,Inspiruję do nauki” mogli poznać odpowiedź na te wszystkie pytania. Wprowadzeniem do lekcji było obejrzenie filmu, w którym naukowiec opowiedział o tym, jak człowiek może chronić zagrożone gatunki. Następnie uczniowie porozmawiali na temat dzikich zwierząt oraz żyjących w towarzystwie człowieka. Dzięki zastosowaniu pewnych analogii zrozumieli, że nawet niewielkie zmiany w środowisku życia mogą zniechęcić zwierzęta do przebywania w danym miejscu, albo być zagrożeniem dla ich życia. Po wysłuchaniu odgłosów przyrody uczniowie zwrócili szczególną uwagę na bogactwo i piękno przyrody, której człowiek jest częścią.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj