Inspiruję do nauki 2018/2019

Ile mieści się w głowie?

29 marca 2019 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach zatytułowanych „Ile mieści się w głowie?”, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Inspiruję do nauki”. Celem lekcji było rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i zmotywowanie do kreatywnych działań. Na wstępie uczniowie obejrzeli film pt. „Ile pomysłów mieście się w naszych głowach?” , który stanowił wprowadzenie do fabuły zajęć. Następnie wzięli udział w zabawie ruchowej „Planety” – ćwiczyli 3 główne cechy kreatywności: giętkość myślenia, oryginalność myślenia i twórcze rozwiązywanie problemu.
W kolejnym kroku, doskonaląc umiejętność pracy w grupach, podjęli się zbudowania wieży, która będzie „Naj…” (najdziwniejsza, najwyższa, najniższa, najbardziej okrągła itp.). Do dyspozycji mieli określoną ilość przedmiotów oraz ograniczony czas pracy. Na koniec lekcji podczas zabawy „Kufer skarbów” uczniowie szukali kreatywnych rozwiązań zastosowania typowych przedmiotów codziennego użytku.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj