Inspiruję do nauki 2020/2021

Kiedy kogoś kochamy?

Czym jest miłość? Co to znaczy, że kogoś kochamy? Czy można kochać samego siebie? Uczniowie klasy 2c w ramach projektu „Inspiruję do nauki” mogli poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania. Podczas zajęć uczniowie na różny sposób próbowali dotknąć bardzo abstrakcyjnego pojęcia miłości. Dzieci, za pomocą rysunku próbowali ją zdefiniować. Oglądając prezentację multimedialną uświadomili sobie, w jak różny sposób możemy okazywać to, że kogoś kochamy. Uczniowie także próbowali przedstawić miłość gestem a na zakończenie zastanowili się, co to znaczy kochać samego siebie. Na lekcji uczniowie obejrzeli także miniwykład poświęcony sposobom okazywania miłości w świecie zwierząt, który dodatkowo rozbudził ich ciekawość.

Dzięki lekcji uczniowie dowiedzieli się, że miłość można okazywać w bardzo różny sposób:  poprzez troskę, działanie, wspólne spędzanie czasu, bliskość fizyczną. I choć nie ma doskonałej definicji miłości, a katalog sposobów jej okazywania jest nieskończony, najważniejsze jest żeby pamiętać, że to uczucie jest jak roślina – trzeba je  pielęgnować, a zakwitnie i wyda owoce.

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj