Kącik j. niemieckiego

Herzlich Willkommen! Serdecznie witamy!

Drodzy uczniowie, ten dział powstał z myślą o Was. W tej zakładce znajdziecie  ciekawostki na temat języka niemieckiego, krajów niemieckojęzycznych, ciekawe prace waszych kolegów, które wykonali na lekcjach języka niemieckiego jak również informacje o konkursach.

Liczę na Waszą pomoc w redagowaniu tej strony i owocną współpracę.

Opiekun:
Ewa Augustyn-Ziemlińska

 

 

 

 

 .

 

.

.

.

Międzynarodowy Projekt Języka Niemieckiego

W Międzynarodowym Projekcie „ Ohne Grenzen”- "Bez granic", organizowanym przez Goethe Institut w Niemczech biorą udział nasi uczniowie z klasy 8a, którzy uczą się języka niemieckiego. Do projektu zostaliśmy zakwalifikowani w maju i tak rozpoczęła się nasza świetna przygoda z językiem, która zakończy się w czerwcu.

Zostaliśmy zakwalifikowani do formatu Mannequin Challenge. Klasy biorące udział w zajęciach pochodzą z Czech, Polski i Maroka.

Uczniowie klasy 8a pracują bardzo aktywnie, umieszczając kolejne zlecane zadania na grupie Facebook.

Tworzą  zdjęcia portretowe,  przedstawiają   filmy w których pokazują, jak np. wygląda przerwa           w Polsce, odpoczynek po lekcjach. Wszystko to dostarcza informacji o ich osobowości i codziennym życiu. Wirtualna wystawa zdjęć, filmów - jako produkt końcowy projektu oferują ekscytujący przegląd i okazję do dyskusji na temat różnorodności kulturowej uczniów z różnych miejsc na świecie.

Uczniowie z różnych krajów wirtualnie kontaktują się ze sobą w języku niemieckim. Opisują swoje codzienne życie obrazem i tekstem, tworzą krótkie filmy, fotografują otoczenie lub przeprowadzają ze sobą wywiady, a tym samym żartobliwie uczą się nie tylko języka niemieckiego, ale mogą również poznać środowisko życia i młodych ludzi z różnych krajów w różnych formatach cyfrowych.

Jest to już drugi projekt klasy 8a, pierwszy zakończył się w lutym i teraz ponownie klasa zakwalifikowała się do kolejnej edycji „ Ohne Grenzen”

Gratulujemy!