Klub Turystyczny Włóczykije z 18-nastki

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

Celem działalności Klubu Turystycznego „Włóczykije z 18-nastki” jest propagowanie aktywności sportowej  

w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych oraz turystycznych. 

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do  rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań    proekologicznych. 

 O naszych propozycjach będziemy informować uczniów poprzez: 

 • stronę internetową (zakładka: Klub Turystyczny),

 • plakaty.

 

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

W ostatnich dniach lutego odwiedziliśmy Karków...

Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w podziemiach Rynku Głównego, gdzie przenieśliśmy się w średniowiecze. Pani przewodnik opowiedziała i pokazała nam jak kiedyś wyglądał, funkcjonował i rozwijał krakowski rynek jako serce miasta.

Następnie udaliśmy się na z kultury Japonii. Ze szczegółami dowiedzieliśmy się o powstaniu, kulturze, zwyczajach i ciekawostkach. Nauczyliśmy się trochę mówić i pisać, …no i oczywiście RZESZÓW!!!  Jak widać na zdjęciach było bardzo ciekawie i momentami śmiesznie;-)

Powłóczyliśmy się trochę po centrum, był czas na przekąszenie czegoś, wizytę w Sukiennicach, pamiątki, zdjęcia…:-)
Na koniec trochę słodkości, zaglądnęliśmy do fabryki cukierków:-)

Było naprawdę super!!!