Tematyczne

"Szlachetna paczka" w Zespole Szkół nr 7

2016-11-25

Drodzy rodzice i uczniowie ZS nr 7

Nasza cała szkoła przyłącza się do projektu Szlachetnej Paczki i organizuje pomoc dla trzech rodzin z naszego województwa. Pomoc organizujemy w następujący sposób: do 5 grudnia będziemy zbierać pieniądze, minimalna kwota wpłaty to 10 złotych, a następnie za zebrane pieniądze kupimy potrzebne rzeczy. Można też przynieść rzeczy materialne z listy potrzeb rodziny (lista dostępna w pokoju nauczycielskim, u wychowawców klas, na tablicy ogłoszeń Szkolnego Koła Wolontariatu oraz na stronie internetowej szkoły).

Organizacja i przebieg akcji:

  1. Szkoła Podstawowa - organizuje paczkę dla pierwszej rodziny, działania koordynuje Pan Krzysztof Polak. Pieniądze dzieci przynoszą do swoich wychowawców(do 5 XII 2016 r.), a wychowawcy do Pana Krzysztofa; rzeczy materialne zanosimy do biblioteki do Pani Alicji Kwaśniewskiej z napisem Szlachetna Paczka.
  2. Gimnazjum - organizuje paczkę dla drugiej rodziny, działania koordynuje Ksiądz Piotr Róż. Pieniądze dzieci przynoszą do swoich wychowawców(do 5 XII 2016 r.), a wychowawcy do Księdza Piotra, który zbiera też rzeczy materialne w sali 009.
  3. Grono Pedagogiczne – organizuje paczkę dla trzeciej rodziny, zbiórka pieniędzy do 5 XII 2016 r. do Pani Agaty Pelc.

Paczki będą pakowane 9 grudnia, a 10 grudnia  zostaną przekazane pod opiekę wolontariuszy Szlachetnej Paczki, by za ich pośrednictwem dotrzeć do wybranych przez nas rodzin.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę WSPÓLNĄ POMOC potrzebującym.
Ważne jest, że pomagamy WSPÓLNIE: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.
Zapraszamy do odwiedzenia strony Szlachetnej Paczki, aby zapoznać się ze szczegółami akcji: www.szlachetnapaczka.pl

Krótki opis potrzeb rodzin:

1. Szkoła Podstawowa

Przedstawienie rodziny:
Pani Ewa (43 l.) wraz z mężem Pawłem (44 l.) wychowują trójką dzieci: Pawła (15 l.), Gabrielę (6 l.) i Jakuba (5 l.).
Wśród najważniejszych potrzeb Pani Ewa wymienia żywność oraz środki czystości, ponieważ to w dużej mierze odciąży domowy budżet. Rodzina będzie również wdzięczna za kuchenkę gazową, ponieważ obecna nie jest już sprawna.

2. Gimnazjum

Przedstawienie rodziny:
Pani Natalia (33 l.) wraz z mężem Wiesławem (39 l.) wychowuje córkę Dominikę (14 l.) oraz trzech synów: Dawida (10 l.), Radosława (7 l.) i Kacpra (6 l.). Wraz z nimi w domu mieszka mama pani Natalii - pani Bożena (55 l.) oraz siostra Emilia (14 l.)
Jako najważniejszą potrzebę rodzina wskazała żywność i środki czystości, gdyż to w dużej mierze odciąży domowy budżet. Pani Natalia nieśmiało prosi również o piętrowe łóżko, ponieważ najmłodsze dzieci obecnie śpią razem na małej kanapie.

3. Grono Pedagogiczne

Przedstawienie rodziny:
Pani Basia (64 l.) i Pan Piotr (63 l.)
Rodzina najbardziej potrzebuje pralki, ponieważ pani Barbara pierze ubrania w rękach, a jest to uciążliwe przy problemach ze stawami. Potrzebna jest także odzież zimowa i zapas żywności. Pozwoli to na uzupełnienie braków w tych sferach.

Szczegółowy opis rodzin, ich sytuacji życiowej i potrzeb można znaleźć w pokoju nauczycielskim, u wychowawców klas, na tablicy ogłoszeń Szkolnego Koła Wolontariatu i na stronie internetowej szkoły.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

 

 Yellow logo

Futurę logo

 

 

bajki bez barier swiatelko fundusz

logo_do_programu_RUR_(1)

Logo_projektu-_klasy_3