Klub KULTURKA

Klub Kulturka to propozycja ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego i aktywnego zdobywania wiedzy poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie Rzeszowa jak i poza nim.

Nasze propozycje adresowane są do różnych grup wiekowych, nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, a może nawet i dziadków…

O naszych propozycjach będziemy Państwa informować poprzez:

  • stronę internetową (zakładka: Klub Kulturka),
  • dziennik elektroniczny (wiadomości),
  • plakaty.

Serdecznie zapraszamy!

Alicja Kwaśniewska
Ewa Śniegowska

Kim była złodziejka książek?

W piątek 16 lutego odbyło się kolejne „Spotkanie przy herbacie”. Tym razem oglądaliśmy film brytyjskiego reżysera Briana Percivala pt. „Złodziejka książek”, którego scenariusz powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem napisanej przez Markusa Zusaka.  

Jest to dramat opowiadający historię nastoletniej Liesel Meminger i jej przybranej rodziny, którzy próbują zachować własną godność i człowieczeństwo w nazistowskich Niemczech.

Po filmie rozmawialiśmy o postawach i wyborach głównych bohaterów, o trudnych realiach, w których żyli. Zastanawialiśmy się też, jaką wartość w wojennej zawierusze miały czytane książki i w jaki sposób mogły podnosić ludzi na duchu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj