Klub KULTURKA

Klub Kulturka to propozycja ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego i aktywnego zdobywania wiedzy poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie Rzeszowa jak i poza nim.

Nasze propozycje adresowane są do różnych grup wiekowych, nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, a może nawet i dziadków…

O naszych propozycjach będziemy Państwa informować poprzez:

  • stronę internetową (zakładka: Klub Kulturka),
  • dziennik elektroniczny (wiadomości),
  • plakaty.

Serdecznie zapraszamy!

Alicja Kwaśniewska
Ewa Śniegowska

Nasze czytelnicze CV

W listopadowe popołudnie spotkaliśmy się, by przygotować i przedstawić innym swoje czytelnicze CV.

Rozmawialiśmy o naszych czytelniczych upodobaniach: najpopularniejszych autorach, gatunkach literackich i ulubionych porach na czytanie książek. Wszyscy byliśmy zgodni, że czytanie książek jest dla nas bardzo ważne i świat bez nich byłby uboższy. O tym, jak przerażająco mógłby taki świat wyglądać rozmawialiśmy na przykładzie książki pt. „451° Fahrenheita” napisanej przez R. Bradbury’ego. Autor przedstawia w niej rzeczywistość, w której książki płoną na stosach a ich czytanie jest zakazane.

Dzieliliśmy się również naszymi spostrzeżeniami z wyjazdu na krakowskie targi książki, a ci, którzy zdążyli  już przeczytać coś z zakupionych tam powieści, przedstawiali nam ich treść.

Na zakończenie był też czas na pogranie w gry planszowe.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj